Etkinlik Proğramı

1.GÜN (6/10/2018)

10:00 katılımcı öğrencilerin konaklama mekanında toplanmalarının sağlanması ve odalarına yerleştirme

12:00-13:30 öğle yemeği

13:30-15:00 İl protokolünün katılımı ile açılış toplantısının gerçekleştirilmesi ve program hakkında bilgi verilmesi

15:00-19:00 Yozgat ilinde bulunan tarihi ve turistik yerlerin öğrencilerle beraber ziyaret edilmesi ve etkinliklerin büyük çoğunluğunun gerçekleştirileceği Çamlık milli parkının tanıtılması

19:00-21:00 Akşam yemeği ve odalara yerleşim


2.GÜN(7/10/2018)

6:30-7:30 Sabah yürüyüşü ve spor etkinlikleri

7:30-9:00 Sabah Kahvaltısı

9:00-12:00 Doç.Dr. Tuğrul Yakupoğlu ile ‘İklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin tarımsal açıdan değerlendirilmesi ve erozyonun ölçümü’ etkinliği

12:00-13:30 öğle yemeği

13:30-17:00 Doç.Dr. Tuğrul Yakupoğlu ile ‘İklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin tarımsal açıdan değerlendirilmesi ve erozyonun ölçümü’ etkinliği arazi çalışması

18:00-20:00 Akşam yemeği

20:30-22:30 Hüzni Baba Konağında Prof.Dr.Ümit Budak ile ‘Yozgat’ın Bitki Florası’ etkinliği ve sohbet programı


3.GÜN(8/10/2018)

7:00-8:00 Sabah Kahvaltısı

8:30 Yozgat Aydıncık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kazankaya kanyonuna hareket

9:30-12:30 Eğitmen ve uzmanlar ile Kazankaya kanyonunun ‘coğrafi özellikleri, ılıman termal iklimi ve kültürel mirasi ile ilgili bilgilendirmelerin yapılması ve doğa yürüyüşü

12:30-13:30 öğle yemeği

13:30-17:00 Erhan Koç ile Kazankaya kanyonunda ‘Doğada oryantiring ve özel sayılar avı’ etkinliği

17:00-18:30 konaklama mekanına dönüş

18:30-20:00 Akşam yemeği

20:30-22:30 Konaklama mekanında müzik dinletisi ve sohbet programı


4.GÜN(9/102018)

6:30-7:30 Sabah yürüyüşü ve spor etkinlikleri

7:30-9:00 Sabah Kahvaltısı

9:00-12:00 Yrd.Doç.Dr. Gökçen Yakupoğlu ile ‘Mantarlar ve Mantar yetiştiriciliği’ etkinliği

12:00-13:30 öğle yemeği

13:30-17:00 Yrd.Doç.Dr. Gökçen Yakupoğlu ile ‘Mantarlar ve Mantar yetiştiriciliği’ etkinliği alan çalışması

18:00-20:00 Akşam yemeği

20:30-22:30 Hayri İnal Konağında Prof.Dr.Mustafa Böyükata ile ‘Bilimsel proje hazırlama ve bilimsel süreç becerileri kazanma’ etkinliği ve sohbet programı


5.GÜN(10/10/2018)

6:30-7:30 Sabah yürüyüşü ve spor etkinlikleri

7:30-9:00 Sabah Kahvaltısı

9:00-12:00 Ahmet Şahan ile Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat merkezi kimya biriminde ‘Endüstriyel olarak kirletilmiş atık suların arıtımı için doğal ve polimerik malzemelerden adsorban malzemelerin hazırlanması’ etkinliği

12:00-13:30 öğle yemeği

13:30-17:00  Ahmet Şahan ile Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat merkezi kimya biriminde ‘Endüstriyel olarak kirletilmiş atık suların arıtımı çalışmalarının laboratuvar ortamında gerçekleştirilmesi ve spektrofotometrik ölçümlerinin yapılması’ etkinliği

18:00-20:00 Akşam yemeği

20:30-23:30 Figen Kasap ile Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat merkezinde ‘Astronomi ve uzay etkinliğinin gerçekleştirilmesi’


6.GÜN(11/10/2018)

6:30-7:30 Sabah yürüyüşü ve spor etkinlikleri

7:30-8:30 Sabah Kahvaltısı

9:00-17:00 Eğitmenler gözetiminde Kerkenez harabeleri aktif kazı alanı ile Sarıkaya Roma hamamı ören yerlerinin ziyareti ve bilgilendirme çalışmalarının yapılması

17:00-18:30 konaklama mekanına dönüş

18:30-19:30 Akşam yemeği ve dinlenme için odalara geçilmesi

19:30-23:30 Konaklama mekanında Kazım Köse ve Alper Koçak ile ‘Analitik ve stratejik düşünme becerileri kazandırmaya yönelik akıl oyunları ’ etkinliklerinin yapılması 


7.GÜN(11/10/2018)

6:30-7:30 Sabah yürüyüşü ve spor etkinlikleri

7:30-9:00 Sabah Kahvaltısı

9:00-12:00 Salih Aksoy ve Mehmet Doğan ile Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat merkezi Kodluyoz ve Robotik atölyelerinde ‘3D Boyut Atölyesi’ etkinliklerinin yapılması

12:00-13:30 öğle yemeği

13:30-17:30 Salih Aksoy ve Mehmet Doğan ile Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat merkezi Kodluyoz ve Robotik atölyelerinde ‘3D Boyut Atölyesi’ etkinliklerinin yapılması

18:00-20:00 Akşam yemeği

20:30-23:30 Konaklama mekanında Kazım Köse ve Alper Koçak ile ‘Analitik ve stratejik düşünme becerileri kazandırmaya yönelik akıl oyunları ’ etkinliklerinin yapılması


8.GÜN(13/10/2018)

7:30-9:00 Sabah Kahvaltısı

9:30-11:00 İl protokolünün katılımı ile proje kapanış toplantısının yapılması ve katılım belgelerinin takdimi

11:00-12:00 katılımcı öğrencilerin evlerine yolcu edilmesi


 

Etkinliklerimizden